rodiklisDUKNarių sąrašasVartotojų grupėsRegistruotisPrisijungti

Share | 

Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?

Rodyti ankstesnę temą Rodyti sekančią temą Go down 
Pereiti prie : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriusPranešimas
Romeo
Admin
Admin

Pranešimų skaičius : 513

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 3:59 pm

T.y. TO nėra fiziškai, kaip organo, ar viduję tūnančio gyvio. Protas? Protas, kaip ir kūnas yra tik įrankis, t.y. smegenys yra organas, kaip širdis, plaučiai ir t.t., jos nieko pačios negali nei bijoti nei norėti, jos tik atlieka tam tikras funkcijas. Bet visgi susidaro įspūdis, kad kažkas yra? Na taip, yra... Ir tas kažkas nusifilmavo šioje gražioje primirštoje ištraukoje :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Neringa M.

Pranešimų skaičius : 721

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 4:03 pm

Galbūt aš ne tokia atidi, kaip norėtum Tu :flower:, bet aš save suvokiu kaip visumą :- rankų, inkstų, įsitikinimų, minčių, norų, skonio ir kvapo pojūčius, fizinio judesio ir t.t., esu turtinga, naudojuosi viskuo su dėkingumu ir vis kuo toliau tuo pastoviau jaučiu savyje ir aplink save tiek Laimę, teik Meilę ir jeigu jau visai nuoširdžiai, tai man čia ir dabar to visiškai pakanka...Ir dar, aš esu Moteris, tuo džiaugiuosi ir man velniškai patinka ja būti ☀ :flower:
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Raimondas Rozenbergas
Admin
Admin

Pranešimų skaičius : 1024

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 4:17 pm

...Tai tu su siaubu pamatysi, kad TO nėra...

Romeo, kodėl su siaubu? Kada man pirmą kartą atėjo šis suvokimas, tai ir juokiausi ir verkiau ir šokau kaip išprotėjęs... Būtų kas matęs tikrai pridarę būtų... ☀

Nemi, taip žmogus yra visuma vykstanti tame kas jis yra, tiksliau pasakius tame ko nėra arba dar aiškiau jis yra erdvė kurioje pats ir įvyksta, jo kūnas, protas, mintys, emocijos ir visa kita... jei kažkurios sudedamosios nebūtų, žmogus kaip žmogus negalėtų įvykti/būti...

Paskutinį kartą redagavo , Sk. 03 21, 2010 4:22 pm. Redaguota 3 kartus(ų)
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://www.frype.lt/raimissudraugais
Romeo
Admin
Admin

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 4:19 pm

Taip, būtent, tu esi tą visa visuma, kuri visą tai stebi - stebi rankas, stebi mintis, stebi norus Bet gali ta visuma kažkuo tikėti ar kažko bijoti?

Neringa M.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 4:25 pm

Aha , gali. Juk Tu tiki, tuo ką rašai ir dar nori pasidalinti mintimis su mumis, Tau tai svarbu, kitaip senai būtų viskas pabodę, bet ne, juk turi kokį tai netgi tikslą, sakyčiau.
Atgal į viršų Go down
Romeo
Admin
Admin

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 4:35 pm

Na čia tu visiškai neteisi Vidinis dialogas šiandien kaip niekad off ir beveik visiškoje tyloje (išskyrus, žinoma, atvejus, kai tavo žinutes reikia paversti mintimi ir tada savo minti paversti žinute) mėgaujuosi tuo, kas yra - kaip piešiasi, kaip rašosi ir t.t., be jokiu vidiniu įvardinimų kaip antai „man tai svarbu“, „aš to noriu“ ar „toks mano tikslas“. Svarbu, noriu ir tikslas yra tik vidinių žodžių žaismas pas tuos, kas žaidžia vidiniais žodžiais Gal kažkam, kas vis dar ieško pagalbos nuo vidinio triukšmo, šie mano parašliavojimai bus dar vienas žingsnelis link suvokimo, reiškias taip ir turi rašytis ir tai yra svarbu gyvenimui, ne man

Neringa M.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 4:38 pm

:flower: :study: :flower:
Atgal į viršų Go down
Romeo
Admin
Admin

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 4:46 pm

O, knygutės ikonėlė priminė viena minčių konstrukciją, kažkada intensyvaus vidinio dialogo metu atėjusią į galvelę - gyventi klausantis vidinio dialogo yra lygiai tas pats (net, drąsiai galima teigti, kad ir fiziologiškai lygiai tas pats, juk skaitymas ir yra raidžiu vertimas į vidinį dialogą ), kas gyventi skaitant knygą. Dirbti skaitant knygą, valgyti skaitant knygą, mylėtis skaitant knygą. Rezultate turim visiškai veltui, bet gana „protingai“ iššvaistytą gyvenimą. Čia šiaip, ne į temą

Neringa M.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 5:16 pm

Kadaise senajame Afkiaro mieste gyveno du mokslininkai, kurie nekentė vienas kito mokslo ir abu stengėsi pažeminti vienas kitą. Vienas neigė Dievų buvimą, o kitas tuo tikėjo.

Vieną kartą jie susitiko turgaus aikštėje ir, apsupti savo gerbėjų minios, pradėjo ginčą - yra Dievai ar nėra. Po ilgų įtikinėjimų visi išsiskirstė.
Tą patį vakarą netikintysis nuėjo į šventyklą ir, pakritęs prieš altorių, meldė Dievus atleisti už savo nepadorią praeitį.
Ir tą pačią valandą kitas mokslininkas, gerbęs Dievus, sudegino savo šventus raštus, nes tapo netikinčiu.

Džebran Chalil Džebran
Atgal į viršų Go down
Romeo
Admin
Admin

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 5:30 pm

Tai va būtent, mentalinės konstrukcijos griūna greičiau, nei dangoraižiai rugsėjo vienuoliktą. Šiandien aš pasakiau sau (išgirdau mano ego sakanti man) „Aš myliu Onutę“ ir šventai tuo patikėjau, rytoj išgirsiu „Nemyliu Onutės, myliu Petrutę“ ir Onutė liks nuskriausta. Šiandien susideliojau grėsmingą ir svarų visų trijų žodžių sakinį „Nuo šiandien - nerūkau“ ir ne tik juo pats patikėjau, bet ir kitus įtikinau, poryt mintys susistatė į išraišką „Neparūkius negaliu būt kūrybiškai“ ir vėl pasukau gyvenima tuo, ką išgirdau. Vualia, taip ir makalojames po gyvenimėlį tudasiuda. „Mano pasaulis rūpinasi manimi“ tokia pat mentalinė konstrukcija, elementarus sakinys, kuris tiesiog sukasi galvoje tol, kol nesisuka niekas kitas. Ir visos „savęs paieškos“ skaitant ir apmąstant viską nuo ošo iki zelando yra tik vėl ir vėl naujų mentalinių struktūrų statymai ten, kur griaunamos senosios ir tęsiasi tol, kol pagaliau neateina suvokimas, ant kiek tai yra beprasmiška statyti jas tiek ieškant savęs, tiek ieškant savo žmogaus, tiek ieškant klaidų praeityje ir šviesios ateities. Nes jos griųs, griųs ir griųs, toks jų likimas

Raimondas Rozenbergas
Admin
Admin

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 5:37 pm

Nei taip vadinami "religingi/tikintys", nei "užkietėję ateistai" 99% iš 100% yra neteisūs, nes nei vieni nei kiti nepažino "dievo" buvimo ar jo nebuvimo, viskas išmokta arba "įgrūsta" į jų smegenėles, o paskui išviduriuota minčių pavidale. Štai būtent ten ir pasireiškia įsitikinimai, stereotipai ir visi kiti viduriavimo padariniai.
Žmogus/sąmonė suvokusi save kaip erdvę, kurioje viskas vyksta yra pats religingiausias ir pats aršiausias ateistas koks tik begali būti. Paradoksas, bet yra taip kaip yra.

Atgal į viršų Go down
Raimondas Rozenbergas
Admin
Admin

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 5:55 pm

Romeo mano supratimu skaityti reikia ir netgi būtina, tik reikia žinoti ką skaitai, nes "teisinga" knyga kaip ir "teisingai" suvokta emocija gali būti labai gera kelrodė. Paskui kada randi kelia ir galiausiai pats tampi keliu čia jau tavo valioje (nors aiškiai žinau ką tu parašysi ), bet visgi tai tavo valioje skaityti ar ne...

Atgal į viršų Go down
Japase

Pranešimų skaičius : 452

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 6:00 pm

...ysiterpsiu...

Tai ka atrodo visa gyvenima mokinausi, perskaites vieno ismintingo zmogaus, vardu "Raimundas" postus susivokiau kad taskausi baluteje :lol: ir kad dabar reiks mokintis kaip to atsikratyti...
Panasiai kaip suzinai kad tavo tikslas yra keliauti 1000km iki svento kalno, kur taves laukia Namai, tai atejes prie kalno suvoki kad Namus pasieksi tik gryzes is kur atejai... :face:

...ysiterpimas baigesi, plaukit plaukit toliau...
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://www.youtube.com/watch?v=N-apkajsHNk
Romeo
Admin
Admin

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 6:02 pm

Nea, tai aš nesakiau, kad tos „savęs paieškos“ knygos yra blogos, jos būtinos keliaujantiems, be jų išvis jokia kelionė negalėtų prasidėti Sakau kad jos viena po kitos per mentalines konstrukcijas galų gale atveda į tokį visiška "Ouč!" kai sugriūna paskutinioji O paskutinioji mentalinė konstrukcija kogero ir yra - „aš - visuma“, po jos ir ant jos nebėra ką pastatyti, bet ir jos pačios tampytis nebesinori

Romeo
Admin
Admin

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 6:07 pm

Jėrgutėliau, net biški apmaudu, kai pasižiūrėjus atgal suvoki, kad 32 metai paaukoti mentalinių konstrukcinių statymui „ant snarglių“ ir verkšlenančiam stebėjimui kaip jos pačios ar su kita pagalba sugriūna į šipulius „Ji manęs niekad nepaliks“, ups, paliko „Būsiu laimingas, kai pagaliau įsigysiu reno 19“, ups, draudimai remontai, o jau žiūrėk ir didesnės norisi ir laimės kaip nebūta „Va jau su šita tai tikrai būsiu laimingas, tai jau tikrai mano žmogus“, ups, ir vėl ne „Reikia prisiskaityti protingų knygų ir kažką savyje ir savo gyvenime pakeisti!“, ups, pakeistos dešimtys mentalinių konstrukcijų į naujas, blyzgančias, dar niekur nematytas, o abaliukai į dangų vistiek nekrenta... Ir t.t. ir t.t. ir t.t. Ai nu bet „Biški apmaudu“ kaip ir „Atgal“ irgi tėra tik MK, velniai jų nematė

Raimondas Rozenbergas
Admin
Admin

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 7:43 pm

Hmmm, tau nekrenta Romeo? Man irgi ne, jie net ant obelų nekabo...tiesiog skraido aplink kaip kokios musės ir kartais net įkyri o tada pasigaunu kokį suvalgau, metu nuograužą, o nuograuža pasirodo net ne nuograuža, o sveikut sveikutėlis obuoliukas :face: :face: :face:

Atgal į viršų Go down
Romeo
Admin
Admin

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Sk. 03 21, 2010 8:46 pm

Pala su obuoliais, žinau kad jie skraido, bet šiandien plačiai klapsiu akim ir juokiuosi iš visų savo situacijų , ėjau net per lietų per balas pašokinėt kapišoną nusiėmęs kaip viskas aišku

Neringa M.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Antr. 03 23, 2010 10:24 am

Reikia paskambinti draugui ir susitarti dėl vakaro. Surenkamas numeris. Atsiliepia:
- Na, štai ir pirmasis prisiskambinės mums klausytojas, atskęs teisingai į klausimą, jūs galite laimėti kelionę dviems aplink pasaulį, o klausimas būtų: "Ant kalno mūrai, joja...." Kas?
- Oi, atleiskite, aš, atrodo, ne ten papuoliau.......

Atgal į viršų Go down
Neringa M.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Tr. 04 07, 2010 9:24 am

Nemi rašo:
Kartą viename kaime apsigyveno senas žaislų meistras. Jis darė nuostabius ir nepaprastus žaislus ir dovanojo juos kaimo vaikams. Vaikai labai džiaugėsi dovanomis, bet buvo vienas nepatogumas. Nuostabūs žaislai buvo labai trapūs, ir kad ir kaip stengėsi vaikai išsaugoti savo žaislus, jie sulūždavo, tada vaikai bėgdavo pas senolį, o šis dovanojo jiems naujus žaislus, dar trapesnius, kurie irgi sulūždavo.
Vaikų tėvai neapsikentė ir kreipėsi į senąjį meistrą:
- Tavo žaislai tokie nuostabūs ir gražūs, kad mūsų vaikai negali nežaisti su jais, bet kodėl jie tokie trapūs?
- Praeis metai ir vaikai užaugs. Tuomet kas nors ims ir padovanos jiems savo širdį. Gal tada jie jau bus nors kiek suvokę kaip reikia saugoti trapumą...

Pasakojimo tęsinys:
Bet tam pačiam kaime gyveno piktas, mažas nykštukas, kuriam nepatiko žaislų meistras ir jo žaislai. Todėl jis visiems, kurie jo klausė, porino:
Hee-Hee...ir kažkas visiem tiem buvusiems vaikams padovanos savo širdį.....O kai jie ją sudaužys, jau nebeverks ir nebekentės. Jie tiesiog lauks, nes jau žino, kad kažkas labai didelis, geras ir išmintingas turi padovanoti jam naują žaislą, dar geresnį už pirmąjį...

:scratch:
Atgal į viršų Go down
Raimondas Rozenbergas
Admin
Admin

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Tr. 04 07, 2010 9:52 am

Nemi rašo:
Nemi rašo:
Kartą viename kaime apsigyveno senas žaislų meistras. Jis darė nuostabius ir nepaprastus žaislus ir dovanojo juos kaimo vaikams. Vaikai labai džiaugėsi dovanomis, bet buvo vienas nepatogumas. Nuostabūs žaislai buvo labai trapūs, ir kad ir kaip stengėsi vaikai išsaugoti savo žaislus, jie sulūždavo, tada vaikai bėgdavo pas senolį, o šis dovanojo jiems naujus žaislus, dar trapesnius, kurie irgi sulūždavo.
Vaikų tėvai neapsikentė ir kreipėsi į senąjį meistrą:
- Tavo žaislai tokie nuostabūs ir gražūs, kad mūsų vaikai negali nežaisti su jais, bet kodėl jie tokie trapūs?
- Praeis metai ir vaikai užaugs. Tuomet kas nors ims ir padovanos jiems savo širdį. Gal tada jie jau bus nors kiek suvokę kaip reikia saugoti trapumą...

Pasakojimo tęsinys:
Bet tam pačiam kaime gyveno piktas, mažas nykštukas, kuriam nepatiko žaislų meistras ir jo žaislai. Todėl jis visiems, kurie jo klausė, porino:
Hee-Hee...ir kažkas visiem tiem buvusiems vaikams padovanos savo širdį.....O kai jie ją sudaužys, jau nebeverks ir nebekentės. Jie tiesiog lauks, nes jau žino, kad kažkas labai didelis, geras ir išmintingas turi padovanoti jam naują žaislą, dar geresnį už pirmąjį...

:scratch:

Ir užbaigimui "...ir tai praeis..." sufijų išminčiaus užrašas ant karaliaus žiedo ...nėra prisirišimo - nėra skausmo, nėra susitapatinimo - nėra skausmo... Angelas 1 labzz

Paskutinį kartą redagavo Raimondas Rozenbergas, Tr. 04 07, 2010 9:59 am. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Neringa M.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Tr. 04 07, 2010 9:55 am

Citata :
Ir užbaigimui "...ir tai praeis..." sufijų išminčiaus užrašas ant karaliaus žiedo

Išmintinga!! ir liks tik prisiminimai, bei išvados apie juos labzz
Atgal į viršų Go down
Raimondas Rozenbergas
Admin
Admin

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Tr. 04 07, 2010 9:57 am

Papildymas užbaigimui :lushiu: tas geras ir didelis yra protas, o padovanos jis pats sau dar vieną didelę, gražią ir naują iliuziją... bet "...ir tai praeis..."

Atgal į viršų Go down
Neringa M.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Tr. 04 07, 2010 10:12 am

Nepagaunu vieno esminio dalyko, neapčiuopiu...Anksčiau diskutavom, kad protas yra tarnas, o ne ponas. Man protas yra ištikimas, atsidavęs tarnas, be kurio aš nenoriu gyventi ne dienos, jis visada šalia, pasiruošęs ateiti į pagalbą, kai kreipiuosi ir einam mes kartu su juo "koja kojon". Aišku kartais užsikaprizina ir pradeda reikšti pretenzijas, bet iš esmės susitarti visad galim, o kaip Jums?
Atgal į viršų Go down
Raimondas Rozenbergas
Admin
Admin

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Tr. 04 07, 2010 10:27 am

Tai viskas tvarkoje, kada jis tarnas, bet nereikia to pamir6ti, o iš tavo pasisakimo panašu, kad kartais užimršti
Citata :
...Anksčiau diskutavom, kad protas yra tarnas, o ne ponas. Man protas yra ištikimas, atsidavęs tarnas, be kurio aš nenoriu gyventi ne dienos, jis visada šalia, pasiruošęs ateiti į pagalbą, kai kreipiuosi ir einam mes kartu su juo "koja kojon" . Aišku kartais užsikaprizina ir pradeda reikšti pretenzijas, bet iš esmės susitarti visad galim, o kaip Jums?
... ir kas čia taip gražiai save apibudino, ir išaiškino kaip gražiai eina koja kojon pats su savim? ...ir kas nustatė, kad pats "užsikaprizino", o paskui bando pats su savim susitarti? daktaras Tu esi ir naudojiesi tuom kas yra be "ponų" ir "tarnų" , be mano ar tavo, be patinka ir nepatinka... be "be to aš negaliu gyventi" arba "tai mane žudo"
Būna visko, bet kada aiškiai suvoki, kad viso to turinys kad ir kos jis bebūtų yra tik šalutinis produktas iliuzijai paspalvinti nusijuoki ir mėgaujiesi tuo kas yra...

Atgal į viršų Go down
Romeo
Admin
Admin

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   Tr. 04 07, 2010 10:54 am

Protas nėra nei tarnas nei ponas, o ir į pagalba jis ateitį negali - žmonės įpratę galvoti, kad jų galvose įstatytas superkompiuteris kuris tai tarnauja, tai vadovauja, tai šiaip kažką skaičiuoja ir/ar įsimena. O iš tiesų tai tik lempinis radijo imtuvas - gaunantis „iš aukščiau“ balso įrašą, kurio pagalba ir koordinuojama visų atskirų individų veikla. Na kaip ir žiūrint į kubilių per tv galvoti, kad toje dėžutėje iš tiesų sėdi kubilius - nevelnio, kubilius sėdi aukštai, o dežutė tik retransliuoja signalą Tad, mieli mano, niaturit jus galimybės nei atsirybot nuo proto, nei jo suvaldyt, jei jums tai šią akimirką neduota ir jei savo „ausinėse“ neišgirsit „oj, aš gi ne protas, aš tik girdžiu šitą balsą galvoj“ ar pan

Sponsored content

RašytiTemos pavadinimas: Re: Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?   

Atgal į viršų Go down

Pamokančios istorijos. Gal ir Jūs norit pasidalinti kokia?
Rodyti ankstesnę temą Rodyti sekančią temą Atgal į viršų 
Puslapis 23Pereiti prie : Previous  1, 2, 3  Next